Choď na obsah Choď na menu
 


PRVÉ ČARY ZAČALI POUŽÍVAŤ ŠAMANI A DRUIDI

Naozaj to boli len začiatky mágie, pretože sa spoliehali viac na silu svojich bohov, ako na pravú mágiu. Ale aj vtedy vedeli namiešať elixíry, poznali čary i zaklínadlá. V starovekom Ríme o druidoch vedeli, a veľký panovníci, medzi nimi aj Július Caesar, sa ich báli. Caesar tvrdil že svojich žiakov používali na vykonávanie čiernej mágie. Naopak, v kmeňoch domorodcov na celom svete boli takýto čarodejníci uznávaný. Ich obrázky sa našli aj na nástenných maľbách. Dokonca sa našli kamenné dosky, na ktorých boli vytesané určité kúzla a aj mená čarodejníkov, ktorých v tej dobe uznávali; ako napríklad Okohanahh Sususaki Sivý Džaffar a mnohých iných, no už nie takých významných. Ako týto Šamani a druidi vyzerali?

Kedy si dávno, keď naša zem bola ešte čistá a neznečisťovali ju rôzne nepríjemné elementy žili na anšom území čarodejníci, takzvaní Šamani. Boli to múdry ľudia a tesne spojený s prírodou. Žili v lesoch s kryštálovo čistými jazierkami, pri ktorých v blízkosti pestovali istý druh húb. Tieto huby boli podobný hľuzovkám a nepoužívali ich ako potravinu, ale vyrábali z nich silné elixíry na tlmenie bolestí. Vlastne to bol istým druhom narkotík, ktorý Šamani užívali vždy, keď sa chceli dostať do tranzu a spojiť sa so svojimi božstvami. Šamani boli tmavšej pleti a nosili dlhé čierne vlasy. Na hlavách nosili vence z prútia prepletené zelenými čudesnými listami. Ovešaní boli pletenými retiazkami z posvätnej trávy, aby ich ochránila pred démonmi. Nosili dlhé svetlozelené rúcha ozdobené drobnými perličkami a vždy chodili bosí. Čo sa týka čarodejníckeho umenia; Ani zďaleka neboli na úrovni dnešných čarodejníkov. Venovali sa skôr liečiteľstvu, ale dokázali tiež na nepriateľa uvaliť veľmi mocnú kliatbu. Mimochodom; Šamani mohli byť len muži. Ženy nepovažovali za vhodné stať sa šamankami.

 

Registrácia - Šikmá ulička - Zoznamy - Prízemie - 1. poschodie - 2. poschodie - Knižnica - 3. poschodie - Rokville - Okolie - Autorský zákon

© Copyright 2008 by skola-rokfort.estranky.sk