Obrazek

Dedinka pod Rokfortskou školou Rokville bude pre všetkích obyvateľov Rokfortu sprístupnená stále. Môžete tu nakúpiť nejaké potrebné veci do školy (síce je tu menší výber ako v Šikmej uličke), maškrty, alebo sa staviť v nejakom bare.

U TROCH METIEL

Madam Rosmerta vás už očakáva. Pochutnajte si nad ďatelinovým pivom, tekvicovým džúsom či rebarborovým čajom. Pre plnoletých sú tu samozrejme aj whisky, či brandy.

Vchod do Troch metiel

U KANČEJ HLAVY

Kančia hlava nie je vhodné ukľudnujúce miesto pre študentov. Väčšinou sem chodia iba Rokvillskí obyvatelia za účelom opiť sa či rozširovať nepravdivé klebety, ktoré barman rozširuje ďalej.

Vchod do Kančej hlavy

Medové labky

V Medových labkách si môžete nakúpiť rôzne sladkosti. Cukríky, lízatká... Len, aby ste to s nimi veľmi neprehnali, inak madam Pomferyová bude mať veľa práce s bolesťami brucha (možno aj ucha).

Lízatká večného lízania
Cena: 1 Galleón za 5 kusov

001

Fazuľky každej chuti
Cena: 2 Galleóny za 60 kusov

002

Cukríky so zvukovými efektami (po vycmúľaní budete môcť vydávať zvuk, napr. zvieraťa)
Cena: 2 Galleóny za 50 kusov

Cena: 3 Galleóny za 10 kusov

010

U MADAM PUDDIFOOTOVEJ

V čajovni u madam Puddifootovej je naozaj krásne. Zaľúbené páriky sa tu často stretávajú a je to ten najlepší pocit, keď sa zo svojou polovičkou objímate v krásnom prostredí, kde rozvoniava veľmi ukludňujúca vôňa čajov.

Vchod ku  madam Puddifootovej

ŠKRIEKAJÚCA BÚDA

je najmátožnejšie obydlie vo Veľkej Británií. Presvedče sa sami a dávajte pozor, aby sa vám náhodou niekam neprepadla noha. A samozrejme, dávajte si pozor aj na duchov!!