Choď na obsah Choď na menu
 


  • EGYPT

Muklovia žili v úrodnom údolí Nílu minimálne od 6. ho tisícročia před našim letopočtom, z ktorého pochádzajú najstaršie archeologické nálezy. Od piateho tisícročia sem začínajú prenikať prví čarodejníci, ktorí začali zakladať mestá a zašifrovali bežné písmo a tým vznikli hieroglify – obrazové písmo. Postupne sa usídlujú v celom Egypte, ale nenápadne tak, aby nik nevedel o ich zvláštnych schopnostiach. Na druhú stranu, muklom vždy ukázali pár „nadprirodzených úkazov“, aby si medzi bežným obyvateľstvom udržali skrytý vplyv. Aj naďalej k tomuto využívali prevažne náboženstvo. Egypt mal však tiež svoje špecifiká. Žilo tu oproti iným častiam světa nevídané množstvo zvero-animágov a aj z toho dôvodu tu bolo uctievané veľké množstvo zvierat. K najznámejším patrí chrobák skarabeus, mačka domáca, sokol alebo pavián. Čarodejníckym rodinám sa v Egypte darilo naozaj výnimočne dobře. Avšak čoskoro ich počet tak vzrástol, že všetci nemohli vykonávať funkciu kňaza. A tu využili svoje šifry a tak využívali svoje znalosti v hieroglifoch a muklovia ich zasa potrebovali, pretože oni jediní vedeli písať týmto písmom. Egypt sa zjednotil na prelome 4. – 3. tisícročia. V tej době žili štyria súrodenci, čarodejníci: Usirem, jeho brat Suchted a dve sestry Essetena a Nebheta Meglodové. Tí postupne zjednotili najprv horný Egypt a neskôr aj Dolný Egypt a každý z bratov vládol v jednej časti. Avšak Suchted veľmi túžil po veľkej moci a dal svojho brata zákerne zavraždiť. A tak sa stal Usiremov syn Usirem de Meglod mladší sokolím zveromágom a časom pomstil svojho otca a porazil Suchteda v bitke o zjednotenie celeho Egypta. Vymenoval sa za faraóna a usídlil sa v Mennofere. Toto bol prvý prípad, kedy sa čarodejník postavil na čelo štátu. Avšak Usiremov syn si to mohol dovoliť lebo muklovia ho zbožňovali a za jeho vlády tak vznikla tradícia „faraón = boh“. A aj keď sa po čase vyskytol v dynastii Meglodovcov šmukel a ďalšie rodiny boli dokonca opäť čisto muklovské, aj tak táto tradícia pretrvala tisícročia.

 

 

  • GRÉCKO

Na planéte Zem existujú miesta buď s výrazne vyššou alebo nižšou intenzitou magického pola. Juh balkánskeho poloostrova od nepamäti patrí k miestu, kde žije nespočetné množstvo druhov magiských zvierat a tvorov. Je to napríklad jednorožec, pegas, sirény, harpyje, draky, ale tiež hydry či Kerberos. Takáto zem samozrejme lákala mnoho národov a tak sa tu postupne usadili obri, ľudia, kentauri, víly, satyrovia, riečne a morské národy. Nie je preto sa čo diviť, že čoskoro tu prišlo k bojom o moc. Prvými vládcami v Grécku boli obri, ktorých tu volali Titáni a Giganti. Ale ani oni neboli jednotní a tak sa tu začali boje medzi rodom titánov de Kronosis a rodom gigantov Uranniovcov. Kronosisovci prehrali, ale Karl Urannian sa dlho z víťaztva netešil, lebo bol zosadený z trónu z jedným z najmocnejších a najmúdrejších čarodejníkov všetkých dôb a to Diom Olympským. Ten sa stal hlavou Spoločenstva dvanástich mocných čarodejníkov a čarodejníc. Tomuto spolku sa v dejinách mágie   máločo len tak vyrovná. V Spoločenstve dvanástich mocných čarodejníkov a čarodejníc boli zastúpení čarodejníci s krvou Titánov, víl a morských víl. Všetci perfektne ovládali kúzla a premenu. Ale pozor! Zatiaľ, čo animágovia v dnešnej době sa pokladajú za výnimočných, pretože sa vedia premeniť v jedno zviera, títo kúzelníci mali oveľa širší repertoár. Najväčším odborníkom na metamorfózu bol Zeus. On tiež objavil kúzlo na večnú mladosť a elixír života. Tým si zaistil sebe a svojím druhom vládu nad celým Gréckom a jeho magickým aj nemagickým obyvateľstvom. Táto vláda pretrvala tisícročie. Medzitým sa tu rozšírili muklovia, ktorí začali pásť ovce a kozy, ťažiť a spracovávať železo, meď a zlato. Vyrábali šperky a keramiku. Pestovali olivi a hlavne víno. Kúzelníci rovnako ako v egypte či Mezopotámii zatúžili opäť po moci a bohatstve. Avšak ich spôsob ovládnutia sa diametrálne líšil. Zatiaľ čo na blízkom východe sa kúzelníci menovali za kňazov a úradníkov, tu boli omnoho pohodlnejší a vymenovali sa za Bohov. Vďaka svojim výborným kúzelným schopnostiam si dokázali u muklov vybudovať obrovský rešpekt a muklovia im začali stavať honosné chrámy a prinášali im obete, aby si zaistili ich priazeň. Musí sa však povedať, že niektorí „Bohovia“ boli veľmi náladoví, čím si pokazili priazeň medzi ľuďmi. V tomto období nastali veľké boje ako medzi čarodejníkmi tak aj medzi muklami a čarodejníkmi. „Bohom“ šlo viacej o prestíž, bohatsvto, dobré meno a pomstu, ako o bielu mágiu a pomoc.    Najznámejšou bitkou a vojnou medzi muklami a „bohmi“ – čarodejníkmi, bolo obliehanie Tróje.

 

Registrácia - Šikmá ulička - Zoznamy - Prízemie - 1. poschodie - 2. poschodie - Knižnica - 3. poschodie - Rokville - Okolie - Autorský zákon

© Copyright 2008 by skola-rokfort.estranky.sk