Choď na obsah Choď na menu
 


BYSTROHLAV

Zakladateľ: Bystrohlav založila Brunhilda Bystrohlavová (angl. Rowena Ravenclaw). Bystrohlavovej najlepšia priateľka zo štyroch zakladateľov bola práve Brigita Bifľomorová. Bystrohlavová mala dcéru, ktorá sa volala Helena. Ešte vlastnila diadém, ktorý, keď ho nosíte na hlave vám dáva rozum, inteligenciu.Tento diadém sa stratil už pred stáročiami.Schovala ho Helena Bystrohlavová,ktorá ho ukradla svojej matke aby bola chytrejšia. Brunhilda Bystrohlavová si nemohla dovoliť takýto škandál a tak radšej tajila že sa stratil.Od tej chvíle sa láska pre jej dcéru úplne vytratila.Existuje určitý fakt,že Brunhilda Bystrohlavová nemá priameho potomka,pretože jej dcéra tragicky zahynula.

Duch fakulty: Duchom fakulty je Biela Pani, vlastným menom Helena Bystrohlavová. Milovala Krvavého baróna a ten sa prebodol a aj ona sa zabila. Odvtedy je duchom na Rokforte.

Vchod do fakulty: Vstup do bystrohlavskej klubovne sa nachádza v západnej veži Rokfortu. Vchod sa skrýva za brnením rytiera. V prostriedku je socha zakladateľky v skutočnej veľkosti. Chlapčenské a dievčenské spálne sú, tak ako v chrabromilskej, po schodoch vľavo a vpravo.

Heslá: Do Bystrohlavu sa nedá dostať pomocou hesla, pretože žiadne nemajú. Študent musí správne odpovedať na logickú otázku, a ak odpovie zle, musí čakať na nejakého spolužiaka, ktorý to odpovie za neho.

Bystrohlav s pohľadu triediaceho klobúka:

 

Mnohí budú v Bystrohlave,
predsa hlavy bystré ste,
tam vždy posielam len takých,
čo majú um na mieste.

Bystrohlav najmúdrejších bral.
 

Bystrohlavová na to: "Učme

len takých, ktorý chápu všetko."

 

Tajomstvám len tých s Bystrou mysľou
Bystrohlavová naučila,...