Choď na obsah Choď na menu
 


  • Henrich Cornelius Agrippa

Bol to renesančný čarodejník. Narodil sa v roku 1486 ako Henrich Cornelius. Zaľúbil sa do štvrtej manželky cisára Claudia, na počesť ktorej prijal meno Agrippa. Venoval sa hlavne zázračnému liečiteľstvu.Vydal Obriu knihu liečiteľstva. Muklovia ho označili za černokňažníka a uvrhli ho do žalára. Zomrel v roku 1535.

  • Druidka Cliodna

Bola to krásna čarodejnica, veľmi silná v záhrobnom svete, kde mala veľmi silnú pozíciu. Keďže bola potomkom morskej víly, mala silné obsadenie aj v podmorskom svete. Hovorí sa, že na morskom brehu ju symbolizuje každá deviata vlna, ktorá rozbije breh. Mala tri čarovné vtáky, ktoré liečili všetkých chorých. 

  • Philippus Aureolus Paracelsus

Narodil sa vo Švajčiarsku v roku 1493 . Zameriaval sa na temnú mágiu, ale nikdy ju nezneužil, preto sa stal obľúbeným a váženým vo svojich kruhoch. Tiež sa venoval vešteniu a neraz šokoval svoje okolie presnosťou svojej predtuchy. Varoval aj riaditeľa jednej známej čarodejníckej školy před nebezpečenstvom a tým mu zachránil život. Bol vášnivým cestovateľom a viedol kočovný život. Vravieval, že vždy sa vydáva tam, kde ho potrebujú.

  • Morgana Le Fay

Veľmi silná, mocná a múdra čarodejnica. Veľmi nadaná liečiteľka. Jej učiteľom bol silný Merlin. Bola z rodu víl. Založila školu v Messinej úžine v Taliansku, odkiaľ vyšlo v tom čase mnoho úspešných čarodejníkov. Bohužiaľ ihneď po jej smrti škola zanikla. 

  • Merlin Vortigern

Animág, meniaci sa na vlka. Veľmi rád využíval túto svoju schopnosť a posledných 30 rokov života ho bolo umením zastihnúť v inej ako zvieracej podobe. Merlin je považovaný za najmúdrejšieho čarodejníka všetkých čias. Bol poradcom na mnohých hradoch a ministerstvách, pomáhal pri nejednom boji proti temným silám. Avšak keďže bol naozaj silným čarodejníkom, volali si ho na všetky strany a všetkým sa snažil pomáhať. Bohužiaľ túto jeho dobrotu zneužili a nakoniec musel utekať pred tými, ktorých chránil. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo toľký čas strávil v tele vlka. 

  • Hengist z Woodcroftu

Tento čarodejník bol saský kráľ. Stal sa ním v roku 449. Jeho meno v preklade znamená žrebec. Viedol vojny proti škriatkom, ktorý sa proti nemu vzbúrili. Vynikal v astronómii a vtedajší čarodejníci mu zasvätili štvrtý deň v týždni. Povráva sa, že Hengist aj keď stál na strane dobra, občas ho v noci prepadali pocity zúfalstva a vďaka nemu mal chuť vraždiť. Z toho vznikla aj povera, že zabil svojho sluhu, ktorý až do dnešnej doby straší v Sasku na zámku. Vždy vo štvrtok tam že vraj počiť výkriky a bojovú vravu.

  • Kiara de Sonne

Hovorí sa o nej ako o prefíkanej čarodejnici, ktorá nikdy nežila nikde inde len na malom ostrove uprostred oceánu. Počas vojny všaj aj napriek svojmu odseknutiu od sveta bola veľmi užitočná, lebo mala špeciálnu schopnosť, ktorou vytušila, kde veznia čarodejníkov a tak vždy poslala sovu na pevninu, vďaka ktorej ich   neraz zachránili. Tiež poznala bylinu, ktorou vedela zrušiť aj tým najsilnejším čarodejníkom všetky čary. Avšak nikdy nikomu neprezradila tajomstvo, kde túto rastlinu berie a nikdy ju nikto po jej smrti neobjavil.

  • Pytolema Firske

Nesmrteľná čarodejnica, ktorá od smrti svojich rodičov prežíva v lesoch. Aj keď nie je víla, mnohí ju za ňu označujú. Je prekliata kúzlom nesmrteľnosti, vlastne vďaka ktorému sa dostala do povedomia čarodejníckych dejín. Žije už od 2. storočia a je to najnešťastnejšia čarodejnica histórie. Hviezdy pozná ako svoju dlaň a za ich pomoci trafí do každého kúta sveta.

  • Alberic Grunnion

Dlho sa o tomto čarodejníkovi boli nútení učiť mladí študenti veľmi dlhé litánie a ódy na jeho slávu, až sa jedného dňa zistilo, že tento čarodejník nikdy neexistoval! Bol to len dvojník jedného škriatka, ktorý slúžil najtemnejšiemu čarodejníkovi v 14. storočí. Ten zneužíval svojho škriatka na nadobudnutie bohatstva a hromady zlata, při čom však netušil, že jeho sluha – škriatok je veľmi inteligentný tvor a svoju podobu zneužije alebo skôr využije aj na iný účel. Vymyslel niekoľko vzácnych elixírov a kliatbu na prsteň, ktorý mal chrániť muklovskú kráľovnú. Po uvalení kliatby kráľovná a celý jej rod vymreli a nik až do vyzradenia zneužívania škriatka sa nedozvedel, ako zomrela a čo sa   jej vlastne stalo.

 

Registrácia - Šikmá ulička - Zoznamy - Prízemie - 1. poschodie - 2. poschodie - Knižnica - 3. poschodie - Rokville - Okolie - Autorský zákon

© Copyright 2008 by skola-rokfort.estranky.sk