SLIZOLIN

Zakladateľ:Slizolin založil Salazar Slizolin (angl. Salazar Slytherin). Slizolinov najlepší priateľ zo štyroch zakladateľov bol práve Richard Chrabromil, avšak sa nezhodovali v otázke koho by mali učiť, lebo Slizolin uprednostňoval čistokrvných študentov a pohádali sa. Ešte pred odchodom z hradu vytvoril Tajomnú komnatu, ktorú môže otvoriť iba jeho potomok (čarodejník ovládajúci parselčinu - hadí jazyk) a vypustiť z nej všetko zlo, ktoré obsahuje (Bazilisk). Slizolin mal minimálne jedného potomka, z ktorého vznikol rod Gauntovcov, čiže Lord Voldemort.

Duch fakulty: Duchom fakulty je Krvavý barón. Vieme o ňom, že bol zamilovaný do dcéry spoluzakladateľky Rokfortu Brunhildy Bystrohlavovej a kôli neopätovanej láske sa prebodol v lesoch Albánska. Svoj žiaľ prejavuje hlučným strašením a hrkaním reťaze najčastejšie v astronomickej veži. Spomínaná dcéra tiež ostala na hrade a je to duch Bystrohlavu, Biela Pani.

Vchod do fakulty:Vstup do slizolinskej klubovne sa nachádza v podzemných žalároch Rokfortu. Vchod sa skrýva za kamennou stenou, na ktorej je vyobrazený had. Klubovňa sa nachádza pod jazerom, ktoré vytvára zelený vzhľad.

Heslá:

• Čistá krv

Slizolin pohľadom triediaceho klobúka:

No aj v takom Slizoline
nebývajú žiaci zlí,
do aleluja sa drvia,
aby svoj cieľ dosiahli.

Slizolinčan o moc vždy stál.

Slizolil vravel: "Učme len tých
čo čistokrvných majú predkov."

Len čistokrvný čarodejník
študovať smel u Slizolina,
čo ako on bol prefíkaný,
nie kadejaká háveď iná.