Choď na obsah Choď na menu
 


Približne pred 1000 rokmi rozľahlú zalesnenú krajinu ovládali a vlastnili mocné kúzla. Prístup tu mali len zvery a niekoľko mladých čarodejníkov, ktorí sa starali o udržiavanie rovnováhy života v lese. Z času na čas sa stretávali, aby si vymenili novonabudnuté vedomosti, poznatky a skúsenosti. Ako títo čarodejníci starli, začali si uvedomovať, že sú pominuteľní a o krajinu sa musí niekto naďalej starať. Čoraz častejšie si kládli otázku, kto ich nahradí a bude sa učiť ich mágii. Spoločne prišli na nápad založiť školu pre čarodejníkov, v ktorej by sa už od mladého veku deti vyučovali čarodejníckemu umeniu. Zohnali si siedmich najlepších architektov sveta a vytvorili s nimi plán školy. Rozhodli sa ju umiestniť na prázdnu širokú pláň na vysokom kopci pri tmavomodrom jazere, ktoré sa nachádzali na okraji lesa. Trvalo im dva roky, kým získali všetok potrebný materiál na stavbu školy a kým si osvojili všetky kúzla na jej zabezpečenie a ochranu.

Štyri prírodné elementy boli vyvolané za účelom vytvorenia mocného kúzla, ktoré malo byť oporou pri stavbe veľkého hradu. Voda, Zem, Vzduch a Oheň sa spojili a položili tak škole základný kameň, na ktorom teraz stojí. Za pomoci ďalších čarov vybudovali čarodejníci veľký hrad s množstvom vežičiek, schodíšť, chodieb i miestností. Keď bola stavba dokončená, vložili do nej množstvo kúziel, vďaka ktorým na svete môže zotrvať aj niekoľko tisícročí. Hrad dostal meno Rokfort.

Čoskoro sa škola začala plniť žiakmi, u ktorých sa vyskytli čarodejnícke schopnosti. Bolo to množstvo mladých ľudí z okolitých dedín a mestečiek. Vyučujúci profesori po čase zistili, že mladšie deti nezvládajú čarodejnícku výuku a tak po dlhom pozorovaní a mnohých poradách rozhodli, že na Rokfort budú prijímať len čarodejníkov, ktorí dosiahli vek 11 rokov.

Neskôr študentov začali deliť do fakúlt podľa ich schopostí a vlastností. Triedenie pripadlo na starosť špicatému čarodejníckemu klobúku, ktorý sa stal vďaka kúzlu akousi studničkou, v ktorej tkveli všetky požiadavky, ktoré musí študent spĺňať. Prvý večer, keď prišli noví študenti na Rokfort, sa stal triediacou ceremóniou a každý nováčik pocítil na hlave dotyk zázračného klobúku, ktorý ho zadelil do jednej zo štyroch fakúlt. Zvyk sa uchoval dodnes.

 

- ->>>Ďalej

Registrácia - Šikmá ulička - Zoznamy - Prízemie - 1. poschodie - 2. poschodie - Knižnica - 3. poschodie - Rokville - Okolie - Autorský zákon

© Copyright 2008 by skola-rokfort.estranky.sk