- Fakulty -

CHRABROMIL

Zakladateľ: Chrabromil založil Richard Chrabromil (angl. Godric Gryffindor), ktorý sa narodil a žil v Godrikovej úžľabine, podľa ktorého je pomenovaná. Áno, práve v tejto dedine zomreli Harryho rodičia James Potter a Lily Potterová. Chrabromilov najlepší priateľ zo štyroch zakladateľov bol práve Salazar Sizolin, avšak sa nezhodovali v otázke koho by mali učiť a pohádali sa, Slizolin odišiel.

Duch fakulty: Duchom fakulty je Sir Nicolas de Mimsy-Porpington (†31. október 1492), prezývaný Takmer bezhlavý Nick, pretože pri poprave použili tupú sekeru a hlava má s krkom spojenú len pár centimetrami tkaniva Z tohto dôvodu ho odmietli prijať do Bandy Bezhlavých.

Vchod do fakulty: Vstup do chrabromilskej klubovne sa nachádza v jednej zo štyroch veží (nie v západnej - Bystrohlav, ani v severnej - veštenie, ani v astronomickej - neznáme na akú svetovú stranu je). Vchod stráži portrét Tučnej panej, ktorú v HP3 rozsekal údajný masový vrah Sirius Black. Vtedy bol nahradený portrétom rytiera sira Cadogana, ktorý každý deň menil heslo. Chlapčenské spálne sú naľavo po schodoch a dievčenské napravo. Zakladatelia považovali dievčatá za rozumnejšie, a preto oni smeli navštevovať chlapčenské spálne, ale nie naopak, ako sa na vlastnej koži presvedčil Ron.

Heslá:

• Caput draconis
  • Fortuna major
  • Bodajťaparom
  • Hnusný podliak
  • Treperenda
  • Moriak
  • Nezmysel
  • Mimbulus mibletonia
  • Kôprová omáčka
  • Čačky
  • Abstinencia
  • Pásomnica
  • Quid agis
  • Vianočné osvetlenie
  • Banánové lievance

Chrabromil pohľadom triediaceho klobúka:

V Chrabromile tam sa zídu

udatný a odvážny,

čo statočne s chrabrým srdcom

uskutočnia dávne sny.

Chrabromil dával prednosť statočným...

Chrabromil vravel: "Iba chrabrých

chcem učiť svojim zázrakom."

... kým odvážny a statočný zas

sa stali žiakmi Chrabromila.

►Ďalej

Registrácia - Šikmá ulička - Zoznamy - Prízemie - 1. poschodie - 2. poschodie - Knižnica - 3. poschodie - Rokville - Okolie - Autorský zákon